Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya

ilgaz-insaat-konut-guclendirme-_

Firmamız anahtar teslim konut işleri, depreme karşı güçlendirme ve restorasyon işleri yapmaktadır. Bu kapsamda devlet ve özel sektör için inşa edilen okul, toplu konut, alışveriş merkezi inşaatları tamamlanmıştır. Ayrıca Türkiye’nin birçok bölgesinde yer alan çok katlı kamu binası, çok katlı ev, tek ve iki katlı villa inşaatları tamamlanmıştır.

Restorasyon ve güçlendirme çalışmaları kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi okul binası takviyesi ve restorasyon işleri tamamlanmıştır. İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yaptırılan 24 adet okulun güçlendirme çalışmaları tamamlanmıştır.

Ankara’da Keçiören’in en hakim tepelerinden Tepebaşı’nda, Keçiören Belediyesi tarafından yaptırılan, inşaatını Fil İnşaat Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti’ nin üstlendiği CUMHURİYET KULESİ İnşaatı mania hattı sorunları nedeniyle 165 metre yükseklikteki inşaatından sonra tasfiye edilmiştir. Toplam 19.300 m² inşaat alanına sahip yapı, konumu ve yüksekliği itibarıyla sahip olduğu anıtsal işlevi yanında, içerdiği fonksiyonlar olarak da Keçiören’i Ankara’nın cazibe merkezi haline getirecek niteliklere haizdir. Türkiye’nin ise sayılı yüksek binalarından biri olan kule inşaatı kapsamında alışveriş merkezi, otopark, kafeterya ve restoranlar, sergi salonu, evlendirme salonu ve seyir türbinleri gibi sosyal alanlar mevcuttur. Ayrıca, Ankara’nın her tarafından görülebilecek ve Ankara’yı görebilecek kulede özellikle çocukların ilgisini çekecek uzay görünümünü andıracak uzay terası yer alacak. Yapı 3.100 m2 taban alanında dairesel bir formda yere oturmaktadır. 13 m derinlikte 3 adet bodrum katı olup Toplam yapı yüksekliği, 190 m’dir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam