Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya

ilgaz-insaat-ilgaz-grup-hakkimizda-detay-image

1994 yılında Adana’da kurulan Ilgaz İnşaat; vizyonu ve teknolojiye yaptığı yatırım ile kısa sürede alanında lider konuma gelmiştir. Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Rusya’da faaliyet gösteren Ilgaz İnşaat bünyesinde; 5 adet prefabrik beton eleman üreten modern entegre tesis, 4 adet öngermeli prefabrik kiriş üretim tesisi, 1 adet öngermeli travers üretim tesisi ve 10 adet hazır beton tesisi bulunmaktadır. Şirketimizin ana faaliyet alanı altyapı (yol ve köprü) inşaatları olmakla birlikte, prefabrik beton sanayi yapıları inşaatı, hazır beton ve prekast eleman üretimi, bina güçlendirme işleri, yüksek yapılar inşaatı ve çevre düzenleme alanlarında da faaliyet göstermektedir. Ilgaz İnşaat; Launching Girder teknolojisi ile köprü ve viyadüklerde kullanılan öngermeli ve öngermesiz kirişlerin montajı alanında 3. Köprü, Edirne-Meriç viyadüğü gibi, Türkiye’nin en büyük projelerine imza atmıştır.

Ilgaz İnşaat yerli ve yabancı ortaklıklar ile farklı sektörlere de giriş yapmıştır. 2007 yılında Avrupanın en büyük travers üreticisi olan Alman RailOne GmBH şirketiyle demiryolu traversi üretimi ile demiryolları sektörüne giriş yapan şirketimiz, 2016'da Tatravagonka Poprad Sro ile yük vagonu yapmak üzere ortaklığa imza atmıştır. 2018'de Intecro Robotik AŞ ve Robital Robotik Otomasyon ve Kaynak Teknolojileri AŞ şirketlerini bünyesine katarak robotik otomasyon sektörüne girmiştir.

Ilgaz İnşaat, sahip olduğu tecrübe ve teknolojik alt yapı ile büyümeye, Türkiye’yi yurtdışında başarıyla temsil etmeye devam etmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam